Tam Forum Görünümü: yahu ateistler bişey sorucam
Ateistforum > FORUMLAR > ATEİSTFORUM
dervish
siz allah harbiden inamıyormusunuz.
allah allah enterasan
Zalim
dervish, cogusu aslinda inanmiyormus gibi yapsada inaniyor ama inanmamak icin kendini avutmak icin bircok yola basvuruyorlar.. bu her ateist icin gecerli degil.. ama bir cogu böyle.. bu benim son yorumumda artik cikis yapiyorum.. : ))
buldum
ya asıl siz harbiden allaha inanıyormusun?

bence ölmekten korktuğunuz için kendinizi avutuyorsunuz.
Requiem
dervish ne içtin sen ?
dervish
QUOTE(liberty @ Jan 28 2007, 12:58 AM) *
dervish ne içtin sen ?

meyhanede biraz anason kokladım iyimi hihi
yok harbiden merak ettim bunu diliniz söylüyor ama içiniz ne diyor merak ettim.
Can
Bıktım lan bu sorudan yeter ama! smile.gif
Requiem
ben genelde yürekten konusurum ama bir tanrının olmasını isterdim çirkinlikleri görünce.
FreeWill
QUOTE(dervish @ Jan 27 2007, 10:54 PM) *
siz allah harbiden inamıyormusunuz.
allah allah enterasan

Vardi da biz mi inanmadik?

Sevgiler
dervish
QUOTE(liberty @ Jan 28 2007, 01:02 AM) *
ben genelde yürekten konusurum ama bir tanrının olmasını isterdim çirkinlikleri görünce.

dünyadaki çirkinlikler kimden geliyor buda tartışılır. bu çok ayrı bi tartışma konusu

bence bu çok çirkinlikler ne şeytan ne cin bunların hepsi insandan geliyor. insan ne yaprsa kendisine kendisi yapıyor.
dervish
ya bakın kelimeyi tevhit şöyle başlar "la ilahe" "hiç bir ilah yoktur" sonra şöyle devam eder "illallah" "allahtan başka" siz bu sözün ilk aşamasındasınız. oraya bi gelseniz "muhammeden resullah" kolay dersinizde hadi hayırlısı bakalım.

yani tevhide az kalmış ha gayret
FreeWill
QUOTE(dervish @ Jan 27 2007, 11:04 PM) *
dünyadaki çirkinlikler kimden geliyor buda tartışılır. bu çok ayrı bi tartışma konusu

bence bu çok çirkinlikler ne şeytan ne cin bunların hepsi insandan geliyor. insan ne yaprsa kendisine kendisi yapıyor.

Cok dogru soyledin dervish kardesim.
Kotulugun sahibi olmaz.

Nisa-78. Nerede olursaniz olun ölüm size ulasir; sarp ve saglam kalelerde olsaniz bile! Kendilerine bir iyilik dokunsa "Bu Allah'tan" derler; baslarina bir kötülük gelince de "Bu senden" derler. "Hepsi Allah'tandir"" de. Bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamiyorlar!

Nisa-79. Sana gelen iyilik Allah'tandir. Basina gelen kötülük ise nefsindendir. Seni insanlara elçi gönderdik; sahit olarak da Allah yeter.

Sevgiler
dervish
QUOTE(FreeWill @ Jan 28 2007, 01:10 AM) *
Cok dogru soyledin dervish kardesim.
Kotulugun sahibi olmaz.

Nisa-78. Nerede olursaniz olun ölüm size ulasir; sarp ve saglam kalelerde olsaniz bile! Kendilerine bir iyilik dokunsa "Bu Allah'tan" derler; baslarina bir kötülük gelince de "Bu senden" derler. "Hepsi Allah'tandir"" de. Bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamiyorlar!

Nisa-79. Sana gelen iyilik Allah'tandir. Basina gelen kötülük ise nefsindendir. Seni insanlara elçi gönderdik; sahit olarak da Allah yeter.

Sevgiler

kötülüğün sahibi nefsimdir
sonrada şu söz vardır.
bizim amacımız kendimiz bilmektir. kendini bilen rabbini bilir.
soruyorum gerçekten açık yüreklilikle kaçınız kendinizi biliyor.

yunus emre şöle diyor çok severim bunu
ilim bilim bilmektir
ilim kendin bilmektir
sen kendini bilmezsen
bu nice okumaktır

ben kendimi biliyor iddasında değilim öğrenmeye çalışıyorum. siz ne yapıyorsunuz bu konuda bunuda soruyorum
Requiem
işte iyi niyetlice diyoruz böyle 10 15 tane olsada olur sömürüyü katliamları durdursa insanlık tarihi pek basarılı degil gibi.
dervish
QUOTE(liberty @ Jan 28 2007, 01:22 AM) *
işte iyi niyetlice diyoruz böyle 10 15 tane olsada olur sömürüyü katliamları durdursa insanlık tarihi pek basarılı degil gibi.

dünyada zulm olmasa olmazdı. kötü çirkin haksızlık zalim budist ateist olmasa olmazdı bunları silin her şeyin güzel olduğu bir dünya olmazdı. herşey zıttıyla güzeldir.
Requiem
işte tanrılarda olsaydi diyoruz cennet gibi bir hayat mesela mutluluk huzur tanrıları heeueueueeue abarttım ama düşün abartısı olmaz ki!
haci
Bir bilge Müslo daha.........
Kendini biliyor muş?

Emin misin?

HACI
Blackrock
Derviş taoist oluyor biggrin.gif Biraz daha gayret derviş. Şu din kelepçelerinden kurtulunca diyalektiğe geçersin biggrin.gif
haci
Herşey zıttıyla güzelse.........
Ateizm mi güzel, teizm mi?

HACI
Requiem
profiterol daha güzel gerçekten şahane birşey zıttıda yok rakibide bozon gibi heueueue
dervish
QUOTE(liberty @ Jan 28 2007, 01:30 AM) *
işte tanrılarda olsaydi diyoruz cennet gibi bir hayat mesela mutluluk huzur tanrıları heeueueueeue abarttım ama düşün abartısı olmaz ki!

neden cennet burada burası sınav yeriyse böyle olmalı merkez efendinindediği gibi herşey yerinde ve merkezindedir.
QUOTE(haci @ Jan 28 2007, 01:31 AM) *
Bir bilge Müslo daha.........
Kendini biliyor muş?

Emin misin?

HACI

hacım benim böyle bir iddaam yok senin varsa sen söylede bilelim

QUOTE(Blackrock @ Jan 28 2007, 01:31 AM) *
Derviş taoist oluyor biggrin.gif Biraz daha gayret derviş. Şu din kelepçelerinden kurtulunca diyalektiğe geçersin biggrin.gif

dinden kurtulmak özgürlük olsaydı en firavun nemrut dünyanın en özgür insanları olurdu. ama biri bir damla suya diğeride küçük bir sineğe kurban oldular.

siz ne kadar özgürsünüz vaya neyin esirisiniz bunu bilinki kendiniz bilin. ben anladımki düynyada bir esaret var. ya paraya ya işe ya eşe ya aşa ya mala mülke ya dünyaya yada sonsuz yaşam arzusuna hepiniz hepimiz esiriz öyleyse sahiplerin en güzeline esir olmak esiliğin en güzelidir.
boran
Ateizm nasıl güzel olsun yapmayın be? Ben dine katılmazsam asla sefil bir ateist olmak istemem. Düşünsene sevmediğin şeyin tersi olacaksın. Sürekli ensende Allahın yokluğunu kabul etmek, muhoya pedofil demek kurana masal demek gibi bitmeyen bir zorunluluğum olacak. Zindandan beter birşey. Ben bu kadar onursuz olamam. Sevmediim birşeyin negatif te olsa adını anmam sokağından geçmem.
Requiem
ne kadar onursuz olacagınızı biz bilemiyoruz tabi ama sizin onursuz söyleminizi aynen size iletiyorum zaten omurgalı olmak gerekir.
dervish
QUOTE(boran @ Jan 28 2007, 01:38 AM) *
Ateizm nasıl güzel olsun yapmayın be? Ben dine katılmazsam asla sefil bir ateist olmak istemem. Düşünsene sevmediğin şeyin tersi olacaksın. Sürekli ensende Allahın yokluğunu kabul etmek, muhoya pedofil demek kurana masal demek gibi bitmeyen bir zorunluluğum olacak. Zindandan beter birşey. Ben bu kadar onursuz olamam. Sevmediim birşeyin negatif te olsa adını anmam sokağından geçmem.

öyleyse neden ? bu kavga gürültü neden ?
neden buradasınız neden inkar ettiğiniz şeyi bu kadar küfürle edepsizlikle saygısızlıkla tekmeliyorsunuz. madem yok diyorsunuz küfür ederek onun yok olduğunu haykırarak elinize ne geçiyor. kendinizi bilin bilinki ne yaptığınızı neden yaptığınız bilin?
mamuli
Derviş,
açıklamış mı oldun şimdi.

Tekvir - 29. Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.
İnsan - 30. Allah’ın dilemesi olmadıkça siz dileyemezsiniz. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Nisa suresine bakınca;

78 ile 79 çelişiyor zaten. Nisa-79 ayeti sadece Nisa-78 ile değil aynı zamanda Tekvir-29 ve İnsan-30 ile de çelişmektedir.
Esasen Nisa-79 ayeti Hristiyan tanrı anlayışına uygundur ve "kötülük senin nefsindendir" diyerek, tanrının sadece "iyilik" ile uğraşan bir varlık olarak tasvir edliyor ki böyle bir varlığın kadir-i mutlak olması mümkün değildir.
haci
Kendini bilmek veya tanımak düşündüğünüz gibi bir şey değildir.
Kendini bilmek temel olarak bir insanın yaşama anlam vermesidir.
Yaşamın anlamı olması veya olmaması önemli değildir.
Önemli olan kişinin o anlamı bulmasıdır.

Yaşamda anlamı hemen herkes kendine göre bulabilir.
İyi kötü, doğru veya yanlış.. Ya da bulamaz ve yaşamın anlamı yoktur diyebilir.

Dindarlıkta durum değişiktir..

Yaşamın bir anlamı vardır ve o yaşam size dikte ettirilmiştir..
Sizin yaşama anlam vermeye hakkınız yoktur.
Dinler yaşamı size göre tanımlamışlardır.

Başka bir deyişle İslam sizi size tanıtır.
Sizin kendinizi bilmeniz demek, İslam'ın sizi size tanıtması demektir..

Siz buna kendinizi bilmek mi diyorsunuz?

Hadi canım siz de..

HACI
boran
Dervish bunlar sütçü beygiri gibi dinin etrafında dolanmaya mahkumlar. .. Seyret bak bunlar bir müslümandan beter şekilde zamanlarını buna harcarlar. Akıllarını bozarlar. Allah ne demiş: Sizden dinde aşırıya gidenler helak oldu

Boşuna dememiş bunlar dindardan beter dinle uğraşıyorlar. Üstelik yok olan şey uğruna ne FECİ EYVAHHHHH !

OLAMAYAN ALLAHIN PEDOFİL PEYGAMBERİNİN MASAL SAÇMA LAFLARINDAN OLUŞAN AYETLERİNE TAPARCASINA UĞRAŞMAK ONA CİDİYET VERMEKTİR. O KADAR CİDDİSİNİZ Kİ ADINA FORUM KURDUNUZ. SABAHTAN AKŞAMA ALLAH PEYGAMBER VE KURAN YAYIMLIYORSUNUZ. bU NE DEMEK?
dervish
QUOTE(mamuli @ Jan 28 2007, 01:45 AM) *
Derviş,
açıklamış mı oldun şimdi.

Tekvir - 29. Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.
İnsan - 30. Allah’ın dilemesi olmadıkça siz dileyemezsiniz. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Nisa suresine bakınca;

78 ile 79 çelişiyor zaten. Nisa-79 ayeti sadece Nisa-78 ile değil aynı zamanda Tekvir-29 ve İnsan-30 ile de çelişmektedir.
Esasen Nisa-79 ayeti Hristiyan tanrı anlayışına uygundur ve "kötülük senin nefsindendir" diyerek, tanrının sadece "iyilik" ile uğraşan bir varlık olarak tasvir edliyor ki böyle bir varlığın kadir-i mutlak olması mümkün değildir.

hayır iki ayette doğru diyor

şunu sorayım sana sen hiç allahı diledinmi. müslümanken değilken.
sen dilemeden o dilmez o dilemeden sen dileyemezsin.
siz ona bir adım atınki o size koşark gelsin. yahu soruyorum siz ona doğru kafanızı çevirip bir muhabbetle bile bakmamışken onun sizi dilmesini nasıl beklersiniz. sonrada kalplerimiz neden mühürlü diye sorarsınız. dolayısıyla kötülükte nefsinizden oluor dolayısı ile diğerleride doğru oluyor. ama en doğrusunu allah bilir
dinsavar
QUOTE(dervish @ Jan 28 2007, 02:52 AM) *
hayır iki ayette doğru diyor

şunu sorayım sana sen hiç allahı diledinmi. müslümanken değilken.
sen dilemeden o dilmez o dilemeden sen dileyemezsin.
siz ona bir adım atınki o size koşark gelsin. yahu soruyorum siz ona doğru kafanızı çevirip bir muhabbetle bile bakmamışken onun sizi dilmesini nasıl beklersiniz. sonrada kalplerimiz neden mühürlü diye sorarsınız. dolayısıyla kötülükte nefsinizden oluor dolayısı ile diğerleride doğru oluyor. ama en doğrusunu allah bilir

Valla ben o kadar çok diledimki, gavur gibi inadı var bir türlü gelmedi
haci
Bizim bütün yaptığımız siz ilkel düşünceli dindarları eğitmektir.

Biraz aydınlanırsanız, katliam yapmazsınız diye düşünüyoruz..
Başka inançları veya inançsızlıkları hoşgörü ile karşılayacağınızı umud ediyoruz.

Sizi biraz olsun tımar etmeye çalışıyoruz..

Bunda epeyi başarılı olduk..

Ama İslam'ı yok edecekler bizler değiliz.
Sizlersiniz..

İslam içten yıkılacak..

Bu süreç başlamıştır..

HACI
dervish
QUOTE(haci @ Jan 28 2007, 01:50 AM) *
Kendini bilmek veya tanımak düşündüğünüz gibi bir şey değildir.
Kendini bilmek temel olarak bir insanın yaşama anlam vermesidir.
Yaşamın anlamı olması veya olmaması önemli değildir.
Önemli olan kişinin o anlamı bulmasıdır.

Yaşamda anlamı hemen herkes kendine göre bulabilir.
İyi kötü, doğru veya yanlış.. Ya da bulamaz ve yaşamın anlamı yoktur diyebilir.

Dindarlıkta durum değişiktir..

Yaşamın bir anlamı vardır ve o yaşam size dikte ettirilmiştir..
Sizin yaşama anlam vermeye hakkınız yoktur.
Dinler yaşamı size göre tanımlamışlardır.

Başka bir deyişle İslam sizi size tanıtır.
Sizin kendinizi bilmeniz demek, İslam'ın sizi size tanıtması demektir..

Siz buna kendinizi bilmek mi diyorsunuz?

Hadi canım siz de..

HACI

hacı kısaca bilmiyorum tanıyorum kendimi desene lafı dolaştırma .
sana göre haytın anlamı yok esaretin kime en azından onu bilelim
haci
Ne biliyorsun bana göre yaşamın bir anlamı olmadığını?

Herşeyiniz kendinizden menkul..

Bizim hakkımızdaki düşünceleriniz bile..

Zavallılar..

Beyniniz dumura uğramış..
Ama henüz farkında değilsiniz..

HACI
ElMariachi
Derviş ciddi ciddi söyleyeyim;ben Allah ın olabileceğine ihtimal dahi vermiyorum,dinler insan aklının sömürüsüdür sadece.Nerede fazla sömürü-ezilen var orada dinleri kullanan birileri var,hadi bıraksın tüm insanlık dinleri bir kenara...
Dincilerin ne dediğini boşverin onlar dinler olmazsa insanların ahlaksızlığı vahşeti yapacağını söylerler...olmaz asla böyle şey,güvenin insanlığa.İnsanlık din kurallarına bağlı olmadan da ahlakı,sevgiyi,yardımseverliği,bilgeliği bulur.Dinler ise sadece ayrımcılık yapar,cehennemden cennetten,kesmekten,cihadtan söz eder.Hadi tüm insanlık adına zaten karanlığa gömülecek olan bu dinleri şimdiden gömelim.
dervish
QUOTE(dinsavar @ Jan 28 2007, 01:53 AM) *
Valla ben o kadar çok diledimki, gavur gibi inadı var bir türlü gelmedi

senin nekadar dilediğini şu ana kadarki iletilerinden görüyorum dinsavar sen ne istediğini bilmiyorsunki nasıl dileyeceğini bilesin

QUOTE(haci @ Jan 28 2007, 01:55 AM) *
Bizim bütün yaptığımız siz ilkel düşünceli dindarları eğitmektir.

Biraz aydınlanırsanız, katliam yapmazsınız diye düşünüyoruz..
Başka inançları veya inançsızlıkları hoşgörü ile karşılayacağınızı umud ediyoruz.

Sizi biraz olsun tımar etmeye çalışıyoruz..

Bunda epeyi başarılı olduk..

Ama İslam'ı yok edecekler bizler değiliz.
Sizlersiniz..

İslam içten yıkılacak..

Bu süreç başlamıştır..

HACI

aydınlık sana göremi bana göremi hacım. sen mum ışığına aydınlık diyorsun ben ise güneşi gösteriyorum sen güneşe çıkınca kamaşan gözlerin karanlık gösteriyor sana biraz sabretsen aydınlığı fark etcen ama....

sizin böyle olmasında aslında suçlu bizleriz biz gerçekten müslüman olsak sizde müslüman olurdunuz.
haci
sizin böyle olmasında aslında suçlu bizleriz biz gerçekten müslüman olsak sizde müslüman olurdunuz.

Demedim mi bizim görevimiz sizleri eğitmektir diye..

Çabamız meyva vermeye başladı..

keeeeeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhh

HACI
PUSU
YA benim anlamadığım inansanız kaybedeceğiniz ne var.Öyle bir direniyosunuz ki sanki zafer kazancakmışsınız gibi.Günahsız insan olmaz.Ama bu durumdan da vazgeçin.İnanın kaybedeceğiniz bişey olmaz.

Diyorsunuz ki cennet cehennem yok
PEKİ YA VARSA
Ben hiçbir şey kaybetmem
Bu oyunda kim kaybeder?
ATEİST Mİ.MÜSLÜMAN MI
dervish
QUOTE(haci @ Jan 28 2007, 01:57 AM) *
Ne biliyorsun bana göre yaşamın bir anlamı olmadığını?

Herşeyiniz kendinizden menkul..

Bizim hakkımızdaki düşünceleriniz bile..

Zavallılar..

Beyniniz dumura uğramış..
Ama henüz farkında değilsiniz..

HACI

hacım öncelikle sakin ol sen kendi durumunun farkındamısın. sen daha bu hayata bir anlam katamışken .sen nasıl allah diyeceksin.
kuranın ilk emri oku dur. ama bu bizim bildiğimiz anlamda okudeğil. bu kendini oku kendini bil manasındadır. çünkü okunacak olan kuran daha gelmemiştir. önce sen kendini bilirsin sonra okursun o zaman anlarsın ancak bu kuranı. sen daha okuyamazken anlamazsın anlamlandıramazsın.
gül gül gülki gülerini görelim hacım. ama göz yaşı ile sulamazsan arada, solar o güllerinde hacım. arada sulaki kendinide bilesin rabbinide.
buda bensen sana tıpa olsun afiyet olsun

QUOTE(ateist31 @ Jan 28 2007, 02:01 AM) *
Derviş ciddi ciddi söyleyeyim;ben Allah ın olabileceğine ihtimal dahi vermiyorum,dinler insan aklının sömürüsüdür sadece.Nerede fazla sömürü-ezilen var orada dinleri kullanan birileri var,hadi bıraksın tüm insanlık dinleri bir kenara...
Dincilerin ne dediğini boşverin onlar dinler olmazsa insanların ahlaksızlığı vahşeti yapacağını söylerler...olmaz asla böyle şey,güvenin insanlığa.İnsanlık din kurallarına bağlı olmadan da ahlakı,sevgiyi,yardımseverliği,bilgeliği bulur.Dinler ise sadece ayrımcılık yapar,cehennemden cennetten,kesmekten,cihadtan söz eder.Hadi tüm insanlık adına zaten karanlığa gömülecek olan bu dinleri şimdiden gömelim.

dünya tarihine baktığımıda ahlak sızlık diz boyu zaten bizans sümerlerde lut"un kavminde firavunun kavminde yahudilerde her şu italyada yanardağ vardı bi tane neresi ise orası hala duruyorlar onlar bir ibret abidesi olarak. din herzaman vardı hz ademden bugüne kadar hiç bir değişiliğe uğramadan ama insanlar bunu kendilerince değiştirdiler dinin kendisi değişmedi ama insanların uygulaması bozulunca dinleride bozudu. ahlaklarıda. peygamberimiz "ben güzel ahlakı tamamlamayama geldim" der. bu çerçevede ahlak dinle alakalıdır dini olmayanın ahlakıda yarım olur. bunu bend eğil tarih söylüyor üstünüze alınmatın
haci
Sen kaybedersin..

Hem de kötü bir şekilde..

Çünkü sen paçayı kurtarmak için inanıyorsun. Gerçek bir inanır değilsin.
Kıçının korkusundan Müslüman'sın..
Geleceğe yatırım yapıyorsun..

Tabii sen ayrıca bir ahlaksızsın.. Benim gözümde değil..
Allah'ın gözünde..

Anladın mı şimdi neden yalnız senin kaybedeceğini?

HACI
haci
Dervish kardeşim..

Yazılanları iyi okumuyor ve laftan pek anlamıyorsun.

Bir kere daha söylemek zorunda bırakıyorsun beni. Benim bu yaşama anlam verip vermediğimi bilmiyorsun. Ben yaşama anlam vermiyorum demedim. Bazılarına göre yaşamın anlamı olmayabilir dedim. Sen yaşama verilen anlamı kişiden değil, sapık, antik, köhne ve ahlaksız bir dinden bekliyorsun. Yaşama anlam vermek, kadınları tarla gibi sürmek değildir. Onları dövmek değildir. Hırsızların el ve ayaklarını kesmek değildir.
Kur’an’ın ilk emri oku ise, Allah Muhammed’i neden cahil bırakmıştır?
Sen bana bunu açıkla.. Madem okumak bu kadar önemli, Allah neden Muhammed’in okuma yazmasını öğrenmesini istememiştir. Muhammed neden ölünceye kadar bir ümmi olarak kalmıştır?

Eğer bu kendini oku anlamına ise, Muhammed kendini neden okuyamamıştır?
Size göre:
Cebrail onu üç kere sıktığı halde, kendini okuyamamıştır Muhammed.. Üzerine gelen titremelerin ne olduğunu bile anlamamıştır. Ölünceye kadar kendini okuyamamıştır.

Sen kendini okuyor musun.. Ne okuduğunu yalnız sen bilirsin.. Ben bilemem. Okuduklarını pek beğenmiyorsun ki, onları bizlerle paylaşmıyorsun..

Ben içimdekileri sizlerle paylaşıyorum. Sen onu bile yapamıyorsun ve bir sapık dinin öğretileri ile karşımıza çıkıyorsun… Kendi içindekilerle değil. Belki için boş..

Yazılarına biraz olsun kalite katmak istiyorsan, bize kendinden, hissettiklerinden, içindekilerden bahset.. Biz burada onları şiir ve nesirlerle, yıllardır anlatıyoruz. Ve sen son anda gelip, bizi tanıyormuş gibi, aptalca ahkâm kesiyorsun.

Yazık sana.. Utan, utan..
Böyle değersiz yazılarınla bizi daha fazla rahatsız etme..

Biraz da kendinden bahset.. Biz açık bir kitap gibiyiz..
Herşeyimizle buradayız.
Kendimizi de okuruz, sizi de..

Boş lafları boşver Dervish kardeşim..
Kendin olman yetmez..
Bize kendi hislerinden bahset..
Onu bunu eleştireceğine içini dök. İtiraflarını bekliyoruz.
Yalnız eleştirilerini değil..

HACI
PUSU
Yaratan tabiki kullarına emirler,yasaklar koyacak.Tabiki ne kadar az günah işlerim derdindeyim.İmtihanda bu zaten.Beni yaratan bana hesap sormucak mı?

Babalar evladına yeri gelir yasak koymaz mı?Kötülüğünü istermi?Yanlış yaparsa onu dövmez mi?Ama yine affeder
Belki bizler ALLAH ın verdiği sınırlı bir akıla sahibiz.Neden sürekli aklımızı zorluyoruz.Bu oyunda aklını zorlayan kafir olur zaten.

Biizm bilmediğimiz ALLAH ın bildiği şeyler olamaz mı?
Allah senin kalbinden geçeni bilir.
haci
PUSU

Bunlar kuru laflar.. Bütün yaşam duyduk bunları. Anamızdan, babamızdan, hocalardan.. Öğretmenlerden..

Allah varsa benim içimden geçenleri de biliyor.. Peki neden benden bazı sapık ritüelleri izlememi bekliyor..
Neden bana kendine hayvan kurban ettiriyor.
Benim aç kalarak nefsimi güçlendirmemde amaç ne?

Madem bizim içimizi biliyor, neden dinler var? Ki çoğu gerçekten sapık.
Size göre bile sapık. Tabii sizin dininiz onlara göre sapık..

Sen inanıyor görünmeyi tavsiye ediyorsun..
Senin hatan onunla başlıyor..

Bizim korkacak hiç bir şeyimiz yok..
Allah varsa ve bizim içimizi biliyorsa, ondan neden korkalım.
Allah yoksa bile biz içimizi temiz tutuyor, kimseye en ufak bir şekilde kötülük yapmıyoruz.
Alalh Allah deyip, fakirlerin, yetimlerini haklarını Bosna ve Deprem paralarında olduğu gibi, çalmıyoruz.
Çalanları lanetliyoruz..

Allah yoktur kardeşim.
Yaşamını Allah'ın olmadığı önermesi üzerine yaşamalısın.
Başka türlü iyi, dürüst insan olamazsın..

Allah inancı seni korkutuyor ve bu korku seni dürüst olmaya zorluyor.
Bizi ise zorlayan yok.
Korkutan yok..
Biz içimizdeki temizliği dışa yansıtıyor ve mutlu yaşıyoruz..

Allah yok..
Çünkü Allah'a gereksinim yok.

HACI
dervish
cahillik ne bilmediğini bilene denir. ben cahilmiyim? evet. bilmediğimi bilmediğim çok şey. ben bunu biliyorum ozaman bu konuda cahil değilim. ama cahilim. sizin içinde aynı şey geçerlimidir? bunu siz biliyormusunuz? yada ne kadar biliyorsunuz. peygamberimiz ümmidir. ama cahil değildir. ümmilik okuma yazma bilmemektir. ama cahillikten bahsettim. okuma yazma bilmek bil cahillik değildir. cahilliğin ne olduğunu yukarıda söyledim. peygamberimizin ilmi ise herkesten fazladır. çünkü onun ilmi rabbinden geliyor. bu ayrı bir tartışma konusu konumuz bu değil. konumuz biz.
ne bilmediğini bilmeyen ise gafildir. işte siz bu sınıftasınız zannımca.
açık bir kitaptan çok boş defter gibisiniz üzerine yazı yazılamayan yazıyı kabul etmeyen kalemi görmeyen boş defter gibisiniz.
ben kendimi biliyor iddaasında değilim ama amacımın bu olduğunu biliyorum. ama siz amacı belli olmayan rotası cizilmemiş kendini rüzgara bırakmış bir gemi gibisiniz. hangi limandan ne alırsanız onunla yetiniyorsunuz ama bizlerin rotası belli hangi limandan ne alacağımızı biliyoruz.
PUSU
Senin önüne belgede koysak kanıtta koysak inanmazsın haci.Şartlanmışsın bir kere sen.Ama bu dünyada inanmayanlarda olcak ki dünyanın sonu gelsin.
Yine rahat yaşa haci.Allaha inanmak buna engel değil.Belki ne kadar günah işlersen işle ALLAH affedecek seni.Ama zira inanmamak haşa onu yok saymak çok acıklı bir sondur.Sadece bir an için ALLAH ın olduğunu düşünsene.Varsa sonsuza kadar yanmak var.İnanıpta tövbe et.Namaz da kılmıcaksan kılma ama yoktur deme,inanmıyorum deme.

İnan hayatınıda istediğin gibi yaşa.Ama ALLAH a şirk koşma
haci
QUOTE(dervish @ Jan 28 2007, 02:43 PM) *
cahillik ne bilmediğini bilene denir. ben cahilmiyim? evet. bilmediğimi bilmediğim çok şey. ben bunu biliyorum ozaman bu konuda cahil değilim. ama cahilim. sizin içinde aynı şey geçerlimidir? bunu siz biliyormusunuz? yada ne kadar biliyorsunuz. peygamberimiz ümmidir. ama cahil değildir. ümmilik okuma yazma bilmemektir. ama cahillikten bahsettim. okuma yazma bilmek bil cahillik değildir. cahilliğin ne olduğunu yukarıda söyledim. peygamberimizin ilmi ise herkesten fazladır. çünkü onun ilmi rabbinden geliyor. bu ayrı bir tartışma konusu konumuz bu değil. konumuz biz.
açık bir kitaptan çok boş defter gibisiniz üzerine yazı yazılamayan yazıyı kabul etmeyen kalemi görmeyen boş defter gibisiniz.
ben kendimi biliyor iddaasında değilim ama amacımın bu olduğunu biliyorum. ama siz amacı belli olmayan rotası cizilmemiş kendini rüzgara bırakmış bir gemi gibisiniz. hangi limandan ne alırsanız onunla yetiniyorsunuz ama bizlerin rotası belli hangi limandan ne alacağımızı biliyoruz.

Bunlar boş laflar..
21'inci yüzyılda yaşıyoruz.
İyi ahlak sahibiyiz.. Yani ne hırsızlık yapıyoruz, ne adam öldürüyoruz. Ne vergi kaçırıyoruz, ne de Bosna ve Deprem paralarını iç ediyoruz.
Ne kime iftira ediyoruz, ne de yetim hakkı yiyoruz. Yaslara uyuyoruz.
Bilimi her yerde arıyoruz..
Kur'an ahlakını beğenmiyoruz. İslam ahlakını yeterli bulmuyoruz..
Kendimizi tanımaya çalışıyoruz..
Abesle iştigal etmiyoruz.
Kimsenin malında, mülkünde, ırzında gözümüz yok..

Bütün bunlar bizlerle ilgili nitelikler. Bunlara ve diğerlerine uymayan birisi ateist olamaz.
Olursa bizim tarafımızdan kabul edilmez. Dışlanır..

Ama onları izlemeyen Müslüman'ların sayısı çok. Bazıları saf Müslüman'ların üzerinden geçiniyor.

İslam, diğer dinler gibi bir endüstridir kardeşim..
O endüstri de abüz edilenlerle onları abüz edenler vardır.
Onlar her zaman vardı..

Biz ahlaka, onura, gurura çok önem veren insanlarız..
Sizin ahlakınız, onur ve gururunuz ise yalnız ve yalnız İslam..
Kendi ahlak anlayışınız, onur ve gururunuz yok..

Sizler Allah'ın kölesisiniz..

Bizle ise özgür insanlarız..

Kolay gele..

HACI
dervish
hacı özgürlük nedir. sen özgür olduğunu sanıyorsun bence.
senin için özgürlük bir yaratıcıya inanmamak . ona ibadet etmemek belli emirlere kurarllar uymamak mı. haramları helalleri olmayan bir dünyamı. eğer böyleyse senin özgürlüğün yok çünkü sen öncelikle nefsinin esirisin. sonra o nefsin neyin esiriyse onun esirisin paranın mülkün çocuklarının sevdanın kısaca dünyanın esirisin bu dünyanın bitmemesini istersin bu esaret değilde nedir?

dediğim gibi herkes bişeylerin esiridir. güzel olan ise güzele esir olacağını bilmektir. o zaman özgür olursun.

bak sana bir örnek vereyim. cariyelerin yani kadın kölelerin kapanma zorunluluğu yoktur. ama özgür kadınlar kapanmak zorundadır. yani aslında kapanmak özgürlüktendir. şimdi mankenlerin ne olduğunu sen söyle
haci
Özgürlük yalnız kendimi özgür hissetmek bile olsa, ben özgürlüğü yeğliyorum kardeşim.
Bir hayal ve fantazi de olsa, sizinkiler kadar sapık değil..
Ütopi de olsa, beni bir yaratıcının kölesi yapmıyor..

Sizin inançlarınızın nedeni Allah'dan çıkar sağlamaktan başka bir şey değil..
Sinekten yağ çıkarmak gibi..
Geleceğe yatırım yapmak gibi..

Sizi motive eden İslam'ın güzelliği falan değil..
Allah korkusu.

Size göre özgürlük Allah'a köleliktir.
Bize göre ne olduğu o kadar önemli mi sizin için?
Olmayan bir ilaha inanmak beni rahatsız ediyor..

Kolay gele..

HACI
dervish
olmayan bir ilahmı
ya hacı bırakın şimdi olmayan bir ilahmış. hacım sende benim kadar biliyorsun onun varlığını belkide bende fazla eminsin bundan. belki buna imanın benden fazla. ama işine gelmiyor. özgürlük anlayışın hayata dünyaya esaretin bunu engelliyor. çünkü dünya sana hoş geliyor. oradaki haramlar sana hoş geliyor çünkü nefsin bunları istiyor. nefisine esaretin zincirlerini kırmana engel oluyor. katkat olan dermir parmaklıkların en derininde hapsedip kendini güneşe uzaktan bakıyorsun korkuyorsun gözlerin kamaşır diye. orada rahatsın çünkü. orası sana hoş geliyor.
sende biliyorsun dışarıda güneş var benim kadar biliyorsun. benden daha çok biliyorsun. ama işine gelmiyor.
işte siz bu yüzden allah innıyorsunuz. ama esaretiniz buna engel. yani bunu söylemeye engel. küçük bir iman belirtisi bile sizi kurtacaktır. sizde var bundan biliyorum işte bundan ümidliyim sizden

ogün şeytan bile o rahmetten ümit eder. sizdede bu ümit var...
ben korkarım ve ümit ederim .

siz kendinizi okuyunki bilesizniz. içinizdeki imanı. ben açık olan kitaptan bunları okuyorum defterinizise hala yazılmıyor. belkide yazılıyor. bunu ben göremiyorum
PUSU
Kurbanı olayım ya Rabbul alemin ne guzel buyurmus:

Başınıza gelen herhangi bir musibet, kendi ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. (Bununla beraber tövbe ederseniz) Allah çoğunu affeder.

Şura, 30

Yani Ben size kotuluk dilemem, siz kendinize dilerseniz. Oyle oldugu halde bile eger hatalariniza tovbe ederseniz sizi bagislarim.

Cunku Ben Tevvab'im
Cunku Ben Gaffar'im
Cunku Ben Rahman'im
Cunku Ben Allah'im...

Siz bir adim atarsaniz bana dogru ben onun on misliyle size yaklasirim...
Yeter ki siz Beni bilin
Yeter ki siz yuzunuzu Bana donun
Ellerinizi uzatin, cekip cikaririm sizi batakliklardan

Ya Allah! Ya Settaru'l-uyub! Ya Zü'l-celali ve'l-ikram!
Yuzunu Sana donen kullarini kendine dost kil!
dervish
QUOTE(PUSU @ Jan 28 2007, 04:10 PM) *
Kurbanı olayım ya Rabbul alemin ne guzel buyurmus:

Başınıza gelen herhangi bir musibet, kendi ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. (Bununla beraber tövbe ederseniz) Allah çoğunu affeder.

Şura, 30

Yani Ben size kotuluk dilemem, siz kendinize dilerseniz. Oyle oldugu halde bile eger hatalariniza tovbe ederseniz sizi bagislarim.

Cunku Ben Tevvab'im
Cunku Ben Gaffar'im
Cunku Ben Rahman'im
Cunku Ben Allah'im...

Siz bir adim atarsaniz bana dogru ben onun on misliyle size yaklasirim...
Yeter ki siz Beni bilin
Yeter ki siz yuzunuzu Bana donun
Ellerinizi uzatin, cekip cikaririm sizi batakliklardan

amenna ve saddakna

QUOTE(PUSU @ Jan 28 2007, 04:10 PM) *
Ya Allah! Ya Settaru'l-uyub! Ya Zü'l-celali ve'l-ikram!
Yuzunu Sana donen kullarini kendine dost kil!

amin
mamuli
QUOTE(dervish @ Jan 28 2007, 02:43 PM) *

Bilmediği halde bildiğini sanan insan cahildir. Bilmediği işleri yapmaya çalıştığında, düşüncesizliği ile işi yüzüne gözüne bulaştırır ve "cahillik" diye nitelendirdiğimiz sonuç ortaya çıkar.

Bilmediğini bilen kişi ise sadece "bilgisizdir" ve her zaman için öğrenme imkanı vardır. Ama bilmediğini bilen kişi, en azından bilgiyi kimden almasını gerektiğini bilmek zorundadır.

Eğer bilmediğini bilen kişi bilgiyi bilmediği halde bildiğini sanan birinden yani bir cahilden alıyorsa kendisi sadece bilgisiz olduğu halde, davranışıyla "cahil" olur. Bu kişinin yaptığı işlerin sonucu "cahillik" olarak ortaya çıkar.

Eğer bilmediğini bilen kişi bilgiyi bilmediği halde bildiğini sanan birinden yani bir cahilden alıyorsa kendisi sadece bilgisiz olduğu halde, davranışıyla "cahil" olur. Bu kişinin yaptığı işlerin sonucu "cahillik" olarak ortaya çıkar.

Eğer bilmediğini bilen kişi bilgiyi bilmediği halde biliyormuş gibi davranan birinden alıyorsa, davranışı ile akıl aldığı kişinin oyuncağı olur ve onun çıkarına göre hareket eder. Davranışının sonucu da cahillik olur.

Eğer bilmediğini bilen kişi, bilgiyi bilen kişiden alıyorsa, o zaman bilen kişinin insafına kalır.

Derviş,
gördüğün gibi, bilmeyen adamın hali harap. Birşeyler öğrenmenin zamanı geldi.
dervish
gafilin en önemli özelliği ise bilmediğini bilmediğinden bilmediğini kabul etmez. bu inkar ise çok kötü sonuçlar doğura bilir. ne yazıkki gafletin uykusu çok derin kaldırmak için birkaç yüz prensin öpmesi lazım.

ama bence siz gafil değil cahilsiniz smile.gif bana göre tabi
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.